Placówki

Uniwersytet na Korczaka

Nasze przedszkole położone jest w centrum Tarnowskich Gór, jednak z dala od wzmożonego ruchu ulicznego i miejskiego hałasu.

W budynku przedszkolnym znajdują się 3 sale dydaktyczne, które wyposażone są w ciekawe zabawki, pomoce dydaktyczne i piękne kolorowe mebelki. Obok sal mieści się kuchnia spełniająca wymagane standardy bezpieczeństwa i higieny. Dodatkowym atutem jest posiadanie oddzielnego gabinetu, w którym odbywają się zajęcia z logopedą, psychologiem oraz pedagogami specjalnymi.

Budynek przedszkola i przylegający do niego ogród znajduje się na terenie ogrodzonym. W słoneczne dni dzieciaki z radością wybiegają na podwórko, a  każdy milusiński znajduje tam coś dla siebie – piaskownicę, bujaki czy domek.

Uniwersytet na Pogodnej

Nasze przedszkole znajduje się na Osadzie Jana w Tarnowskich Górach na parterze nowo wybudowanego budynku wielorodzinnego. Po przekroczeniu progu budynku przedszkola dzieci i rodziców witają dwie przestronne szatnie. Nowe, estetyczne meble dostosowane do wzrostu dzieci, wyposażone są w półki i wieszaki, oznaczone znaczkami indywidualnymi.

W przedszkolu znajduje się sześć sal zajęć, które stwarzają warunki do zabawy i wypoczynku dzieci. Sale wyposażone są w kolorowe meble, dekoracje i zabawki sprawdzonych producentów z atestami i certyfikatami. Przy każdej sali jest łazienka, wyposażona w umywalki oraz kabiny z ubikacjami, dostosowanymi do wzrostu dzieci. Przedszkole posiada gabinet logopedyczny i psychologiczny, a także wydzielone pomieszczenie do rehabilitacji ruchowej.

Na zewnątrz budynku znajduje się nowocześnie wyposażony i ogrodzony plac zabaw ze zjeżdżalniami, bujakami oraz piaskownicą.